מכונות מנוף, משחקי וידאו, מכונות כרטיסיות, סימולטורים

Get Adobe Flash player

הורטון בע"מ

...

הורטון בע"מ
הורטון בע"מ
הורטון בע"מ
הורטון בע"מ
הורטון בע"מ
הורטון בע"מ

דף הבית

מכונות משחק ניתן למצוא במשחקיות המיועדות לילדים המפיקים מהן הנאה רבה, במיוחד כאשר מדובר במכונות מתקדמות אשר פועלות באמצעים אלקטרוניים.

משחקי הווידאו  והמחשב נתפסים, באופן מסורתי, כמשהו לא חינוכי ולעתים אף משחית. התדמית הזו עוברת מהפך. חוקרים בתחום החינוך גילו שלחלק מהמשחקים - בעיקר סימולטורים, משחקי אסטרטגיה והרפתקאות, יש תפקיד חשוב בהקניית מיומנויות שונות של מחשבה וקואורדינציה.

משחקי מחשב שנחשבו עד כה כמתאימות לבילויי פנאי, מנוצלים עתה גם לטיפול בילדים היפראקטיביים או לסובלים מליקויי-קשב וריכוז, ומשמשים לאימון הילדים להיות יותר ויותר ממוקדים במטרה.

משחקי מחשב לשיפור היצירתיות  

מחקרים חדשים מדגישים את הצדדים החיוביים במשחקים. משחקי מחשב הם הרבה יותר מסתם שעשוע שמטרתו" להרוג את הזמן" או "לירות כדי לחסל כל מה שזז על המסך". המשחקים הללו מזמנים אינטראקציה חברתית מורכבת, ויש בהם הרבה יותר חיוב ממה שסברו בעבר, כך קבעו בימים אלה מדענים בארה"ב .

נמצא כי משחקי המחשב העכשוויים גם יוצרים סביבם תרבות חדשה - ומסייעים לשחקנים המשתתפים בהם לסגל לעצמם דפוסי חשיבה יצירתית גם בחיי היום-יום.

משחקי מחשב, קבע הצוות של פרופ" טלמדג' רייט מאוניברסיטת לויולה בשיקגו, לימדו את המשתתפים טקטיקה, אסטרטגיה, ותכנון מהלכים - ממש כמו במשחק השחמט ובנוסף המשתתפים לומדים גם: לכבוש כעסים, לשחרר הומור, לשתף פעולה, לעבוד בצוות ולפתור בעיות סבוכות באופן יצירתי.